Trzydzieści pięć opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie

2020-12-07

Jest wiele dobrych książek mających na celu wpojenie dzieciom wartości od najmłodszych lat. Brakowało nam jednak takiej, która wspierałaby je w budowie samooceny, dzięki pobudzającym wyobraźnię i pełnym humoru opowiadaniom pomagającym pokochać siebie i innych ludzi.

Tak autorzy Álex RoviraFrancesc Miralles tłumaczą czytelnikom, dlaczego napisali Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. Trzydzieści pięć historii zawartych w tej książce to nie tylko źródło rozrywki dla dziewczynek i chłopców w różnym wieku, ale przede wszystkim drogowskazy, które pokażą im, jak iść przez życie z podniesioną głową.

opowieści

W dzisiejszych czasach szczególnie zauważalny jest brak pewności siebie. Nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych, którzy borykają się z problemami na każdym kroku. Naukowcy wielokrotnie zwracali uwagę, że dzieci wychowane w niskim poczuciu własnej wartości, szukają go później przez całe życie, tkwiąc w toksycznych związkach, uzależnieniu od cudzych opinii i ciągłej chęci zadowolenia wszystkich dookoła. Takie życie jest prostą receptą na brak szczęścia i spełnienia.

Opowieść dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie to historie przedstawiające zachowania i postawy obrazujące problemy, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. Między innymi: Czym jest strefa komfortu i czemu tak ważna jest umiejętność wychodzenia z niej? Czemu umiejętność współpracy daje nam siłę do pokonywania przeciwności losu? Czy bycie nieidealnym to coś złego? Dlaczego warto być cierpliwym?

wilk

Lektura opowieści to doskonała okazja do przemyśleń i refleksji, które pomogą dzieciom uwierzyć we własne możliwości. Pokaże im także, jak stać się pewną siebie, niezależną, pełną szacunku – dla siebie i innych – osobą, która umie kochać.

Każda z opowieści wzbogacona jest o przepiękne ilustracje artystki Raquel Díaz Reguery, które wspaniale pogłębiają doznania z lektury.

 

Premiera 9 grudnia.

opowieści