Kolonia karna

Sceny z życia małżeńskiego
Kolonia karna
Pobierz fragment
EPUB MOBI
wydawnictwo: Czarna Owca
 
data wydania: 06.05.2015
numer wydania: 1
liczba stron: 368
GDZIE KUPIĆ
KUP KSIĄŻKĘ DUŻE LITERY 49.99 zł

DUŻE LITERY to:

  • duży, czytelny druk
  • rozwiązanie dla osób starszych, niedowidzących
Opis

Wszelkie podobieństwo do waszego małżeństwa nie jest przypadkowe.

Boleśnie szczera i zwykła opowieść o miłości.

Powieść Tomasza Jastruna to wnikliwa analiza związku, prawda o nas samych, o tym, jak zmieniamy się w relacji z drugim człowiekiem. Zaczyna się jak każda historia miłosna: od pasji, erotycznych uniesień, niewyobrażalnej tęsknoty za drugą osobą, obawy, czy partner tak samo kocha, czy  równie mu zależy. Po namiętności przychodzi pora na bliskość i intymność ciał i dusz. Potem ciepło ustępuje rutynie i przeradza się w niechęć. Wszystkie, kiedyś urocze przyzwyczajenia, śmiesznostki partnera stają się przykre i nieznośnie irytujące. Jak to możliwe, że on tak bardzo się zmienił? Jak to możliwe, że ona tak myśli, że mówi te wszystkie rzeczy? Jak to się stało, że to, co kiedyś tak kochaliśmy, stało się nienawistne?

Kolonia karna to świadectwo naszych czasów. Wielu czytelników odnajdzie tam siebie i własne małżeńskie przypadki. A też rzeczy, o których rzadko mówi się na głos. 

Tomasz Jastrun – poeta, prozaik, eseista, reporter i krytyk literacki. Felietonista „Wprost” „Zwierciadła”, „Twojego Stylu”, „Newsweeka”, współpracował z paryską „Kulturą”, w 2008 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, w wydawnictwie Czarna Owca ukazały się jego następujące książki: Rzeka podziemna, Gra wstępna, Gorący lód.

Tomasz Jastrun

Tomasz Jastrun

Poeta, prozaik, eseista, felietonista, krytyk literacki, autor książek dla dzieci. Syn poety Mieczysława Jastruna i poetki Mieczysławy Buczkówny. Był stałym felietonistą paryskiej „Kultury”, gdzie publikował pod pseudonimami Witold Charłamp i Smecz. Na jej łamach rozpoczął serię felietonów Z ukosa, które następnie kontynuował w „Rzeczpospolitej” i „Newsweeku”. Pracował również w redakcji „Tygodnika Kulturalnego” oraz pisał między innymi do „Twojego stylu” (cykl felietonów Notatnik erotyczny), „Zwierciadła” (cykl felietonów Czułym okiem).

W stanie wojennym ukrywał się przez rok. Należał do Solidarności. Był internowany. W drugim obiegu redagował pismo literackie „Wezwanie”. W latach 1990–1994 był dyrektorem Instytutu Polskiego w Sztokholmie oraz attaché kulturalnym w Szwecji. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Opinie
Brak ocen i opinii dla tego produktu.
Dodaj opinię i ocenę:
Inne książki tego autora
Najczęściej kupowane w tej kategorii