przechowalnia: 0
koszyk: 0 prod.  |  0 pln
KochAna
Marta Motyl
KochAna
Walka z anoreksją i bulimią
oprawa miękka
zajrzyj do książki    
OutOfStock powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny:
  • opis
  • metryczka
  • opinie czytelników

KochAna to zapis walki z anoreksją młodej studentki ASP, dla której choroba stała się pretekstem do poszukiwań własnego „ja”.

Wyobraź sobie krainę, której mieszkańcy są anorektycznie szczupli. Ograniczają jedzenie do minimum. Kiedy jednak patrzą w lustra, widzą nie blade twarze, ogromne oczy, wystające żebra, patykowate nogi, ale ciała nabrzmiałe tłuszczem. Ważą się kilka razy dziennie, by się upewnić, że nie przytyli. Wymiotują zbędnymi kaloriami i niechcianymi emocjami.

To kraina, w której Ana (anoreksja) i Mia (bulimia) roztaczają paranoiczny czar. Kolejne Alicje poddają się ich panowaniu, by uzyskać wrażenie lekkości i przetestować siłę swojego charakteru. Ich niedożywione ciała się buntują, ale one nie odpuszczają. Stają się adeptkami magii znikania.

Odbyłam podobną wędrówkę. Niczym Alicja (bohaterka i narratorka książki) odkrywałam Krainę Czarów, aż zamieniła się ona w Krainę Złudzeń. Wtedy zawróciłam i dzięki temu uniknęłam choroby. Przeżycia, których doświadczyłam, stały się inspiracją do napisania tej książki.

                                                  (ze wstępu, Marta Motyl)

Marta Motyl – studentka historii sztuki. Zafascynowana surrealizmem i sztuką awangardową XX wieku, docenia to, co burzy stereotypy i zmienia punkt widzenia. Lubi zbierać wrażenia, emocje i obrazy, zamieniając je w słowa.

Wydanie
pierwsze
Data wydania
Sierpień 2012
Ilość stron
208
Format
135 mm x 205 mm
ISBN
978-83-7554-479-4

Ocena produktu: 5.00     dodaj komentarz
Komentarze naszych klientów

lottaczyta
Ocena produktu:
Książek o anoreksji i bulimi na polskim rynku jest dużo. Jednak mało, która ukazuje prawdziwy obraz tych zaburzeń. Autorki często chorowały na zaburzenia odżywiania. Szkoda, że to nie sprawia, że książki są lepsze. Obraz jest przyrysowany, nie ukazuje prawdziwego bólu. Jak jest w przypadku "Kochanej"? "KochAna. W pułapce anoreksji i bulimi" to poetycki obraz zaburzeń odżywiania. Obraz pełen różnych kolorów. Głównej bohaterce od zawsze towarzyszyła sztuka. Gdy ją poznajemy studiuje na ASP. We wszystkim chce być perfekcyjna. Gdy zaczyna malować, jej obraz musi być idealny. Gdy zaczyna się odchudzać, musi być w tym najlepsza. Schemat ten sprawia, że zamiast być idealna, zatraca się w tym co ją gubi. Nie jest w stanie się powstrzymać. Marta Motyl nie mówi wielu rzeczy wprost. Słowami maluje obrazy. Czytelnik się w nich zatraca. Nie jest to poezja, a jednak odczuwamy je na podobnym rejestrze duszy. Na początku zaznaczyłam, że wielu autorów przekłamuje brutalność zaburzeń odżywiania. "KochAna" łączy w sobie delikatność poezji i brutalność bulimi oraz anoreksji. Serdecznie polecam każdemu wrażliwemu na piękno słowa. Każdemu nie bojącemu się brzydoty czytelnikowi. Moja ocena: ***** Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca www.lottaczyta.pl
KochAna to zapis walki z anoreksją młodej studentki ASP, dla której

nasi klienci wybrali także

Pakiet Maria Rotkiel KochAna
Pakiet Maria Rotkiel książka cena: 29.99 zł
Przeżyć
Przeżyć oprawa miękka cena: 10.00 zł

najczęściej kupowane w tej kategorii

Jak Polacy Niemcom Żydów mordować pomagali KochAna
Jak Polacy Niemcom Żydów mordować pomagali oprawa miękka ze skrzydełkami cena: 26.18 zł
Duńczycy. Patent na szczęście
Duńczycy. Patent na szczęście oprawa twarda cena: 24.74 zł
Lękajcie się
Lękajcie się oprawa miękka cena: 9.99 zł
Sekretne życie krów
Sekretne życie krów książka cena: 22.49 zł
Szwedzi
Szwedzi oprawa twarda cena: 26.24 zł

nowości z tej kategorii

Wszystkie strony świata KochAna
Wszystkie strony świata cena: 49.99 zł
Sekretne życie krów
Sekretne życie krów e-book cena: 18.74 zł
Sekretne życie krów
Sekretne życie krów książka cena: 22.49 zł
Chcę spojrzeć ci w oczy
Chcę spojrzeć ci w oczy e-book cena: 22.49 zł
Chcę spojrzeć ci w oczy
Chcę spojrzeć ci w oczy oprawa miękka cena: 26.24 zł
Duńczycy. Patent na szczęście
Duńczycy. Patent na szczęście oprawa twarda cena: 24.74 zł

pozostaw komentarz

-55%
Doskonała pomyłka literatura faktu
cena: 16.65 zł